Zaginarki segmentowe ZGDS

Zaginarki segmentowe – do czego służą?

Zaginarka segmentowa do blach, nazywana również popularnie segmentówką, służy do wykonywania skomplikowanych profili oraz zagięć niemożliwych do wykonania klasyczną giętarką dekarską. Konstrukcja segmentowa belek daje szerokie możliwości zaginania nawet najbardziej zaawansowanych obróbek. Oferujemy zaginarki segmentowe w trzech długościach roboczych. Nasze giętarki do blachy segmentowe stworzone są z myślą o dekarzach, wykorzystywane przy obróbkach na rąbek stojący, jak i do zaginania płytek KARO. W zaginarkach segmentowych do blachy serii ZGDS wszystkie trzy rzędy kamieni tzn. belka dociskowa, zaginająca, jak i stała są wyjmowane i regulowane.

Czym są giętarki?

Mechaniczne zaginarki segmentowe to urządzenia, które zmieniły branżę produkcji blach. Znacznie ułatwiają pracę nie tylko firmom, ale również klientom prywatnym. Mechaniczne zaginarki do blachy segmentowe wykorzystują specjalnie zaprojektowaną matrycę do tworzenia dokładnych zgięć w kawałkach blachy. Umożliwia to producentom szybkie i łatwe tworzenie skomplikowanych kształtów, wymaganych w wielu zastosowaniach przemysłowych. Giętarki segmentowe występują w wersji zarówno hydraulicznej, jak i pneumatycznej, i mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Zaginarka giętarka do blachy – zastosowania

Giętarki do blachy znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Są nieodzownym narzędziem dla dekarzy – umożliwiają precyzyjne gięcie elementów, takich jak rynny, krawędzie blachy czy rąbki stojące. W branży meblarskiej giętarka segmentowa znajduje zastosowanie przy tworzeniu metalowych ram i konstrukcji mebli. Umożliwia formowanie metalu, tworzenie designerskich i funkcjonalnych mebli. Co więcej, zginarka segmentowa wykorzystywana jest również w budownictwie, a także przy tworzeniu elementów wyposażenia pojazdów. Giętarki segmentowe w każdym z tych obszarów oferują elastyczne możliwości gięcia metalu i tworzenie złożonych konstrukcji.

 

ZGDS 70 ZGDS 100 ZGDS 125
Długość robocza [mm] 700 1000 1250
Max. grubość giętej blachy [mm] 1.0 0.8 0.7
Max. kąt zaginania [°] 160 160 160
Prześwit górnych kamieni [mm] 65 65 65
Prześwit dolnych kamieni [mm] 45 45 45
Waga [kg] 70 105 130