Zaginarki segmentowe ZGDS

Oferowane w tej kategorii zaginarki krawędziowe to precyzyjne i wszechstronne urządzenia, zaprojektowane z myślą o profesjonalnej obróbce blachy w warsztatach blacharskich i zakładach produkcyjnych. Tego rodzaju sprzęt jest wykorzystywany też przez hobbystów, którzy decydują się na wykonywanie zaawansowanych technicznie projektów. Każda dostępna krawędziarka do blachy może sprostać nawet bardzo trudnym zadaniom, zapewniając dokładność i efektywność pracy.

Jeśli chcą Państwo znaleźć dobre giętarki segmentowe, które niezależnie od rodzaju i skomplikowania realizowanych zadań, będą niezawodne — zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wyboru zaginarki do blachy na rąbek dla siebie.

Zaginarki segmentowe – do czego służą?

Zaginarka segmentowa do blach, nazywana również popularnie segmentówką, służy do wykonywania skomplikowanych profili oraz zagięć niemożliwych do zrobienia z użyciem klasycznej giętarki dekarskiej. Konstrukcja segmentowa belek każdej dostępnej krawędziarki do blach daje szerokie możliwości wykonywania nawet najbardziej zaawansowanych obróbek. To sprawia, że zaginarka segmentowa do blachy staje się produktem uniwersalnym, który może być stosowany w wielu różnych branżach.

Oferujemy zaginarki segmentowe w trzech długościach roboczych. Nasze giętarki do blachy segmentowe stworzone są z myślą o dekarzach, wykorzystywane przy obróbkach na rąbek stojący, jak i do zaginania płytek KARO. W zaginarkach segmentowych do blachy serii ZGDS wszystkie trzy rzędy kamieni tzn. belka dociskowa, zaginająca, jak i stała są wyjmowane i regulowane. W związku z tym każda oferowana w tej kategorii zaginarka krawędziowa do blachy może stanowić gwarancję precyzji pracy.

Czym są giętarki krawędziowe?

Mechaniczne zaginarki segmentowe to urządzenia, które zmieniły branżę produkcji blach. Znacznie ułatwiają pracę nie tylko firmom, lecz także klientom prywatnym. Mechaniczne zaginarki do blachy segmentowe wykorzystują specjalnie zaprojektowaną matrycę do tworzenia dokładnych zgięć w kawałkach blachy. Krawędziarki do blachy pozwalają producentom na szybkie i łatwe tworzenie skomplikowanych kształtów, wymaganych w wielu zastosowaniach przemysłowych. Co więcej, giętarki segmentowe występują w wersji zarówno hydraulicznej, jak i pneumatycznej i mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Zaginarki mechaniczne segmentowe do rąbka pozwalają na wykonanie wielu elementów o takich samych kształtach w krótkim czasie. Okazuje się to szczególnie istotne dla firm, które każdego dnia muszą przygotować znaczną liczbę produktów metalowych. Jeśli zależy Państwu na efektywności i szybkości pracy, zaginarka mechaniczna do blachy będzie dobrym wyborem.

Zaginarka określana też giętarką do blachy – zastosowania

Tak jak zostało wspomniane, giętarki do blachy znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Są nieodzownym narzędziem dla dekarzy – umożliwiają precyzyjne gięcie elementów, takich jak rynny, krawędzie blachy czy rąbki stojące. Maszyna do rąbka stojącego okazuje się niezastąpiona m.in. przy produkcji elementów blaszanych do tworzenia dachu. Co więcej, zaginarka segmentowa do blach znajduje też zastosowanie w przemyśle reklamowym, m.in. do produkcji szyldów.
Giętarkę do prętów mechaniczną czy też sprzęt do innych elementów z blachy często można zobaczyć w halach produkcyjnych firm działających w branży meblarskiej. Tam giętarka do blachy segmentowa znajduje zastosowanie przy tworzeniu metalowych ram i konstrukcji mebli. Umożliwia formowanie metalu, tworzenie designerskich i funkcjonalnych mebli. Oprócz tego zaginarka do blachy mechaniczna często znajduje zastosowanie w produkcji elementów dekoracyjnych do wnętrz oraz części bram i balustrad. Bez oferowanego sprzętu niemożliwe byłoby też wykonanie metalowych części sprzętu AGD i RTV.
Co więcej, zginarka segmentowa wykorzystywana jest również w budownictwie, a także przy tworzeniu elementów wyposażenia pojazdów. W przemyśle motoryzacyjnym zaginarka, określana też segmentówką, może odgrywać bardzo ważną rolę w tworzeniu komponentów karoserii, elementów wykończeniowych oraz różnych części zamiennych do samochodów czy motocykli. Giętarki segmentowe w każdym z tych obszarów oferują elastyczne możliwości gięcia metalu i tworzenie złożonych konstrukcji.

Niezawodne zaginarki krawędziowe

Każda oferowana zaginarka do blachy segmentowa została stworzona z wysokiej jakości komponentów tak, aby mogła zachwycać nie tylko efektywnością i dokładnością swojej pracy, lecz także trwałością. Zakupiony sprzęt może służyć przez wiele lat. Ponadto każdy, kto zdecyduje się na zakup giętarki krawędziowej CNC z naszej oferty, może również liczyć na profesjonalny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów.
Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego towarzyszymy mu na każdym etapie składania zamówienia na maszynę do blachy na rąbek oraz innych narzędzi. Możemy podpowiedzieć, które parametry przy wyborze oferowanego sprzętu są najważniejsze oraz jaką zaginarkę mechaniczną do blachy wybrać w danym przypadku. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz wiedza pozwalają nam na zapewnienie wszystkim klientom fachowej pomocy — bez względu na branżę, w jakiej się działają i wymagania stawiane przed giętarką segmentową do blachy.

 

  ZGDS 70 ZGDS 100 ZGDS 125
Długość robocza [mm] 700 1000 1250
Max. grubość giętej blachy [mm] 1.0 0.8 0.7
Max. kąt zaginania [°] 160 160 160
Prześwit górnych kamieni [mm] 65 65 65
Prześwit dolnych kamieni [mm] 45 45 45
Waga [kg] 70 105 130